Pirinský elixír

Neohodnoceno

Zlatý čaj jasnovidky Vangy z Pirinských hor

Dostupnost Skladem (3 ks)
Možnosti doručení
200 Kč / ks 1 000 Kč / 100 g
Pirinský elixír
Neohodnoceno

Složení : 100% Hojník horský  (Sideritis syriaca-herba)

 

Pirinský elixír, jehož jedinou složkou je blahodárná bylina z balkánských hor, u nás nesoucí botanický název Hojník horský a je též známá pod názvy Zlatý čaj,  Řecký horský čaj, Syrský horský čajKrétský čaj, Mursalský čaj a další. My jsem jej nazvali jménem bulharských hor, ve kterých byl vypěstován a pro účastníky legendárních seminářů s Petrem Chobotem v Pirinu přináší tak název kouzlo krásných vzpomínek na magická místa a zážitky z Pirinských hor. Podle vzpomínek Petra Chobota také víme, že hojník horský - latinsky  názvem Sideritis (ten kdo má železo) , byla oblíbená bylina jasnovidky Vangy, která tuto bylinu ráda používala. Od Petra také víme, že bylina, kromě mnoha užitečných vlastností, (které zde nemůžeme podle platné legislativy uvádět), byla to posvátná bylina Bogomilců a  má harmonizující účinky a působí vysokovibračně na lidského ducha. A už samotná její lahodná chuť pozvedá náladu člověka

 

Dávkování: Při použití nedrcené byliny nalámeme 1 středně velké stéblo i s květem na 250ml vody. U drcené byliny se připravujeme nálev z 1vrchovaté lžičky. Louhujeme 5-10 minut. Vhodné pro celodenní pití. Můžeme ho podávat i studený s ledem. 

Velmi příjemně chutná nálev Pirinského čaje oslazený medem se šípkem, které jsme vám také připravili v nabídce, aby potěšení z této vyjímečné byliny bylo kompletní.

https://www.incabotanica.com/vsechny-produkty/potravinove-doplnky-stravy/med-se-sipekm-170g/

 

https://www.incabotanica.com/vsechny-produkty/potravinove-doplnky-stravy/med-se-sipkem-380g/

 

Velice hezké informace o Hojníku si můžete poslechnout v rozhovoru PCH na Cestách k sobě v čase 9:25

https://www.youtube.com/watch?v=B3b3wFIx7tw

 

Hojník horský (Sideritis syriaca nebo také Sideritis scardica) je velice vyjímečná  kvetoucí bylina s blahodárnými účinky. Tato fascinující rostlina s bledě žlutými květy, zelenými pupeny a stříbřitými listy obsahuje velké množství éterických olejů, je bohatá na antioxidanty a polyfenoly. Hojník roste jen v horských oblastech nad 1000 m.n.m., převážně v Bulharsku, Turecku nebo Řecku.  Sideritis (hojník) se poprvé objevil v záznamech Pedaniusa Dioscoridesa, řeckého botanika a lékaře. A to už v 1. století n.l. Latinský název se vztahuje k řeckému slovu “sideros”, který v překladu znamená železo – a toho je v hojníku velké množství. Odvar z hojníku byl v dávných dobách podáván vojákům. Nápoj nejprve pomohl posílit tělo a pak zahojit rány a zregenerovat organismus. Kvůli svému použití byl hojník tehdy nazýván čajem vojáků.

V Bulharsku je hojník také známý pod označením bulharská viagra, což už bez dalšího vysvětlení ukazuje na širokospektrální a velmi oblíbenou účinnost této univerzální byliny. 

 

Hojník horský obsahuje stopové prvky, éterické oleje, fenoly a je také skvělým zdrojem minerálů jako např. draslíkzinek, hořčík, sodík, kobalt, měď a zejména železa. Vysoký obsah draslíku a zinku podporuje zdravou hormonální činnost, tyto dva prvky jsou navíc důležité pro zachování zdravých zubů, kostí,svalové činnosti, podílí se na snižování křečových stavů.Všechny tyto minerály mají příznivý vliv na náš kardiovaskulární systém a imunitní systém a stabilizaci krevního tlaku. 

V hojníku najdete i vysokou koncentraci diterpenů, triterpenových kyselin, kumarinů, iridoidů, karyofylenu, fenylpropanů a silic. Obsahuje také lignanové steroly. Jednou z výhod Pirinského čaje je to, že pozitivně působí na intimní život.

 

Chuť: jemná, lahodná, mírně zemitá s květinovými tóny a jemnými náznaky citrusů a máty.

 

Skladování: Skladujte v suchu a teplotě do 25°C. Nevystavujte přímému slunečnímu záření.

 

Upozornění: Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Není vhodné pro malé děti, těhotné a kojící ženy. Uchovejte mimo dosah dětí. Možná přecitlivělost na obsažené látky.

 

Výrobce: Blue Bloom s.r.o.

Země původu: Bulharsko - pohoří Pirin

Vyrobeno v ČR

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: