Pirinský - sirup

Neohodnoceno

sladká varianta Pirinského čaje

Dostupnost Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
280 Kč / ks 80 Kč / 100 ml
Pirinský - sirup
Neohodnoceno

Složení: Vodný extrakt hojníku horského (Sideritis scardica), invertní cukr (sacharóza, fruktóza, glukóza), sorban draselný,  přírodní  koncentrát z citronů

 

Pirinský sirup, jehož jedinou složkou je blahodárná bylina z balkánských hor, u nás nesoucí botanický název Hojník horský a u nás je pojmenován jako Pirinský čaj. My jsem jej nazvali jménem bulharských hor, na kterých byl vypěstován a pro účastníky legendárních seminářů s Petrem Chobotem v Pirinu přináší tento název kouzlo krásných vzpomínek na magická místa a zážitky z Pirinských hor. Podle vzpomínek Petra Chobota také víme, že hojník horský - latinsky  názvem Sideritis (ten kdo má železo) , byla oblíbená bylina jasnovidky Vangy, která tuto bylinu ráda používala k léčení. Od Petra také víme, že bylina, kromě mnoha léčebných vlastností, (které zde nesmíme podle platné legislativy uvádět), byla to posvátná bylina Bogomilů a  má harmonizující účinky a působí vysokovibračně na lidského ducha. A už samotná její lahodná chuť pozvedá náladu člověka. 

 

Dávkování: Pro přípravu domácích limonád řeďte nejlépe s kvalitní vodou v poměru 1:10. Před upotřebením protřepejte.

 

 

Velice hezké informace o Hojníku si můžete poslechnout v rozhovoru PCH na Cestách k sobě v čase 9:25

https://www.youtube.com/watch?v=B3b3wFIx7tw

 

 

Hojník horský (Sideritis syriaca nebo také Sideritis scardica) je velice vyjímečná  kvetoucí bylina s blahodárnými účinky. Tato fascinující rostlina s bledě žlutými květy, zelenými pupeny a stříbřitými listy obsahuje velké množství éterických olejů, je bohatá na antioxidanty a polyfenoly. Hojník roste jen v horských oblastech nad 1000 m.n.m., převážně v Bulharsku, Turecku nebo Řecku.  Sideritis (hojník) se poprvé objevil v záznamech Pedaniusa Dioscoridesa, řeckého botanika a lékaře. A to už v 1. století n.l. Latinský název se vztahuje k řeckému slovu “sideros”, který v překladu znamená železo – a toho je v hojníku velké množství. Odvar z hojníku byl v dávných dobách podáván vojákům. Nápoj nejprve pomohl posílit tělo a pak zahojit rány a zregenerovat organismus. Kvůli svému použití byl hojník tehdy nazýván čajem vojáků.

V Bulharsku je hojník také známý pod označením bulharská viagra, což už bez dalšího vysvětlení ukazuje na širokospektrální a velmi oblíbenou účinnost této univerzální byliny. 

 

Hojník horský obsahuje stopové prvky, éterické oleje, fenoly a je také skvělým zdrojem minerálů jako např. zinek, hořčík, sodík, kobalt, měď a zejména železa. Všechny tyto minerály mají příznivý vliv na náš kardiovaskulární systém a imunitní systém a stabilizaci krevního tlaku. 

 

Chuť: jemná, lahodná, mírně zemitá s květinovými tóny a jemnými náznaky citrusů a máty.

 

Skladování: Skladujte v suchu a teplotě do 25°C. Nevystavujte přímému slunečnímu záření.

 

Upozornění: Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Není vhodné pro malé děti, těhotné a kojící ženy. Uchovejte mimo dosah dětí. Možná přecitlivělost na obsažené látky.

 

Doplněk stravy 

 

Výrobce: Blue Bloom s.r.o.

Země původu: Bulharsko, ČR

Vyrobeno v ČR

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: